Nieodpłatne szkolenia dla instytucji charytatywnych

Autor: admin
Data publikacji: 05.06.2018

Pracujesz dla niekomercyjnego stowarzyszenia albo fundacji? Teraz masz szansę ubiegać się o szkolenia, które rozwiną kompetencje członków waszej organizacji. Za uczestnictwo w zajęciach nie zapłacicie jednak ani złotówki.

Mimo, że organizacje niedochodowe prowadzą nader sensowne projekty i rekrutują do nich pełnych energii działaczy, to odczuwają brak eksperckiego przygotowania dotyczącego zarządzania. A na kursy czy studia podyplomowe raczej ich nie stać.

Doradcy z Fundacji Training Projects uznali, że warto wolontariuszom pomóc.  Przedstawicieli działających w tzw. sektorze NGO zapraszają na całkowicie darmowe kursy z wybranych dziedzin związanych z funkcjonowaniem stowarzyszeń i fundacji.  Wszyscy zainteresowani uczestnictwem  mogą zapisać się na warsztaty kontaktując się pod e-mailem [email protected] 

Przesyłać wnioski mogą formalnie zarejestrowane jednostki, jak również indywidualni wolontariusze.  Bez względu na status formalny, każdy poprosić o zapisanie go na wybrany kurs.  Szkolenia są w 100% darmowe, jednak korzystający ze szkolenia powinni znaleźć miejsce prowadzenia warsztatu – np. lokalna szkoła czy miejska biblioteka. 

Z jakich dziedzin można się szkolić?

zarządzanie projektem w organizacji non profit

przywództwo w zespole wolontariuszy – rola i zadania lidera

zespół i efekt synergii

rozwiązywanie problemów społecznych

jak pozyskać sponsora i darczyńcę

marketing i promocja organizacji

rozwiązywanie konfliktów w grupie wolontariuszy

prowadzenie prezentacji i przemówień

zarządzanie przez cele 

warsztaty rozwojowe dla coachów

Pomoc Fundacji Training Projects nie jest ograniczona czasowo – prośby o wsparcie składac można w dowolnym czasie. Jednak szkoleniowcy nie gwarantują wsparcia rozwojowego wszystkim chętnym. Decyduje ilość dostępnych w danym okresie miejsc i uzasadnienie potrzeby szkoleniowej opisane w aplikacji. 

- Chcemy dać szansę samorozwoju – wyjaśnia Iwona Piga, członek zarządu Fundacji. – Mamy na dzieję że dzięki nam organizowane przez wolontariuszy akcje staną się stały na coraz wyższym poziomie, nawet w tych mniej doświadczonych instytucjach. W takich miejscach wsparcie merytoryczne i pomoc ekspertów są zwykle potrzebne nawet bardziej niż dotacje i sponsorzy. Niejednokrotnie obserwujemy spore niewykorzystane fundusze unijne, bo organizacje nie wiedzą jak przygotować profesjonalnych projekt. Chcemy choć spróbować odrobinę to zmienić.  Tagi:
Losowy

Szkolenia

Nazywam się Roksana Polak. Razem z ekipą coachów organizujemy szkolenia biznesowe, spotkania menedżerskie , szkolenia techniczne , sprzedażowe dla firm, oraz cykle wyrównacze dla studentów . Nasze anglojęzyczne programy przygotują Waszych pracowników, oraz dzieci na wyjazdy migracyjne poza granicami kraju. Już w

Czytaj więcej...